Torpil

 
Torpilinize güvenerek astsubaylarla aranızı bozmadan önce iyi düşünmenizi öneririm. Şüphesiz bir albay amcanızın olması harikadır ama onun birliğine düşmediğiniz sürece size faydası oldukça sınırlı olacaktır. Eğer astsubaylara meydan okursanız bunlar size kasıtlı zorluk çıkartmaya başlarlar. Amcanız aradığında "Emredersiniz komutanım. İlgileniriz komutanım derler." ama sözlerinde durmaz size her fırsatta laf sokar, çarşınızı kitleyip yanlışlık olmuş derler. İlişkilerinizin dostane olması en güzelidir.Torpiliniz varsa en baştan ortaya çıksın. Astsubayla ilişkiniz gerilmeden önce, kimse tanıdığınız bir arasın.

Eğer torpiliniz içerdeyse, tanıdığınızın rütbesinin büyüklüğüne göre işler güzelleşir. Kimseden korkmanıza gerek kalmaz. Sizden kralı yoktur. Çevrenizdekiler, size karşı dikkatli davranmaya, mümkün olduğunca sizden uzak durmaya çalışırlar. Böyle zamanlarda sizin içinde en güzeli gidip yatak istirahati almak veya hafta sonları kendinizi ziyarete çağırtmak vb şekillerle ortamdan uzak durmak, kimseye bulaşmamaktır. Bu durumda herkes mutlu olur.

4 yorum:

 1. Merhabalar öncelikle site için teşekkür ederim bu konu başlığı ile alakalı olmakla beraber bir kaç konuda sorularım olucak bilginiz olursa.
  26 yaşındayım gecen sene bakaya kaldım marttan beri iş güc parasızlık derken gidemedim.İktisat mezunuyum.Ancak uzun dönem yapmak istemiyorum herkesin sorusu bu sınav yanlış mı yapsam soru bu.
  İkincisi de torpil dediğiniz gibi amcam corlu da albay ama ben ona birşey sölemek istemiyorum (tam bir asker kafasında beni geriyo:) ) acaba ona sölesem bana bir faydası olurmu?
  Sitenin takipcisiyim konuda hakkında bilgilendirseniz sevinirim

  YanıtlaSil
 2. Sınav fazla etkilemiyor ama iyi yapmamakta fayda var. Sınava ilk gün girmeyin ve kısa dönem olmak istediğinizi söyleyin yeterli olur.

  Albay amcanızın olması harika ama biraz arkanızda durması ilgilenmesi lazım. Amcanızın gerekli yerlerle iletişime geçerse hastaneden kolay istirahat alabilir, askeriyede daha rahat görevlere verilebilirsiniz. Usta birliğinde görev dağılımı yapılmadan önce muhakkak iletişime geçin. İletişime geçmeden önce bölüğünüzün adını, sizden sorumlu subayın adını öğrenin.

  YanıtlaSil
 3. Aaa sınavı iyi yapanlara kısa dönem çıkıyor sanıyordum, kötü mü yapmak gerekiyor kısa dönem çıkması için ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu konuda bir kesinlik yok ama kendi düşüncem bu yönde. Askeriye iyi yapanları yedek subay olarak tercih eder.

   http://www.asal.msb.gov.tr/ sitesinde aşağıdaki açıklama yer alıyor.

   Yedek subay aday adayı yükümlülerin sınıf, statü ve birlik yerleri Türk Silahlı Kuvvetlerin ihtiyacına göre, seçime esas kriterler (tahsil, sağlık, istek v.b.) dikkate alınarak bilgisayar ortamında belirlenmektedir.

   Sil

Sayfanın
sonu