349. Dönem Kısa Dönem Askerlik Sınav Sonucları349. Dönem Kısa Dönem Askerlik Sınavları 1,2 ve 3 Aralık 2012 tarihlerinde yapılacak. Sonuçlar 10 Aralık 2012 saat 00:00'dan itibaren açıklanacak.
   
      Sonuçlar burada açıklanacak, zamanı gelince tıklayın.

     Sonuçlar açıklandığı zaman yukarıdaki adresten öğrenebilirsiniz ama sayfa yoğunluktan dolayı hemen açılmayabilir. Sonuçları T.C. numaranızla öğrenebilirsiniz.

17 yorum:

 1. siteyi açanlara teşekkür ederim. çok faydalı bir site.

  YanıtlaSil
 2. Rüştü Ağan11 Ekim 2012 14:56

  Siteyi kuran arkadaşlara canı gönülden teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 3. verilen linkte şu an 347. dönem var ama vakti gelince mi 349'a dönecek ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, hep aynı linkten açıklanıyor. 349' a dönecek.

   Sil
 4. Bu blogu kurarak çok faydalı bir iş yapmışsınız çooooook teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 5. merak ettiğim bir çok şeyi öğrendim çok teşekkürler sınav seck dosyamı aldım askerlik şubesindeki bayan 1-2-3 aralıkda istediğin gün git ama ilk gün tavsiye etmem çok kalabalık olur dedi ve aralık 6.da sonuclar açıklanır dedi

  YanıtlaSil
 6. Iyi gunler. Benim tecilim 2012 temmuz ayinda bitti, aralik celbinede yetisemedim. Bir sonraki celp donemi ne zaman? Bi de mazeret gosterirsem subede, yeniden tecil suremi uzatabilirmiyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teciliniz yoksa bu ay içinde başvurup aralık celbinde gidebilirsiniz. 31 Ekim tecili olanlar için son gün. Bir sonraki celp dönemi nisan celbi.

   Sil
  2. Bir sonraki celp dönemi Nisan ayında. Tecilini uzatamazsın. Bakaya kalmış durumdasın. Kaçırdığın her dönem için 250 TL gibi bir cezası var vergi borcu olarak geliyor. Herhangi bir şubeye gidip bakaya kaldım dilekçe dolduracağım dersen yardımcı olurlar. Bir sonraki celbe yerleştirirler seni. Askere daha sonra gitmek istiyorsan Aralık ayından sonra bir şubeye gitmeni tavsiye ederim. Bakaya kaldığını belirten bir durum belgesi veriyorlar. Tecil belgesi değildir ama üzerinde okullara kayıt yaptırabilir ibaresi geçiyor. Eğer herhangi bir yüksek lisansa kayıt yaptırabilirsen o belge ile ancak öyle tecil ettirebilirsin.

   Sil
  3. Ceza sabit 250 değil. Kanun aşağıdaki şekilde ama uygulamada daha düşük cezalar verildiği söyleniyor.

   http://www.asal.msb.gov.tr/sikcasorulan_sorular/
   kanun_degisiklikler_sikca_sorulan_sorular.htm

   Yoklama kaçağı, saklı veya bakaya kaldıktan sonra ilk bir yıl içerisinde kendiliğinden veya yakalanarak müracaat edenler 100 Türk lirası, bir yıldan sonraki ilk dört ay içerisinde kendiliğinden gelenler 250, yakalananlar 1.000, dört ay ile bir yıl arasında kendiliğinden gelenler 500, yakalananlar 2.000, bir yıldan sonra kendiliğinden gelenler 750, yakalananlar 3.000, ikinci yıldan sonraki tamamlanan her takvim yılı için kendiliğinden gelenler +1.000, yakalananlar +2.000 Türk Lirası ilave para cezası ile cezalandırılacaktır.

   Sil
  4. Saolun arkadaşlar gittim hallettm savunmami aldılar bir sorun çıkmadi 3 aralıkta çorlu da sınava girecem Ins kısa dönem çıkar. Askere gideceklere şimdiden hayırlı olsun hayırlı teskereler...

   Sil
 7. Merhaba size bir şey sormak istiyorum bu benim için lütfen yardımcı olur musunuz? Erkek arkadaşım Ekim'de aöfden mezun oldu ve askerlik şubesine evraklarını teslim etti 31 Ekimden önce. Ama bana Aralık'ta askere gidemeyeceğini söyledi, nedenini sordum ısrar ettim ama söylemedi, en sonunda kontenjan dolmuş dedi, böyle bir şey mümkün müdür?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Erkek arkadaşınızın başvurduğu askerlik şubesini arayıp sorabilirsiniz. İnternette her şubenin telefon numarası var.

   Sil
 8. sonuçlar açıklandığında hem acemi hemde usta birliğimiz belli oluyor mu ? yoksa sadece acemimi birliğimi belli olcak ?

  YanıtlaSil
 9. Sonuclar aciklaninca sonuc belgesini nerden alicaz,Şubeden mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevk evraklarını aldıktan sonra şubeyle işiniz bitiyor. Sınav sonuçları açıklanınca ayın 12 sinde valizinizi alıp elinizde olan belgelerle ve nufus cüzdanı ile teslim oluyorsunuz.

   Sil

Sayfanın
sonu